Пропорції бетону для фундаменту будинку

7 листопада 2017 р. 11:08

  Ми живемо у вік коли технологічні процеси дозволяють людям використовувати найрізноманітніше будівниче спорядження,  прекрасні матеріали для оздоблення осель, великий вибір інструменту та багато чого іншого. Ще 20 років тому це здавалося б фантастикою. Ми з вами намагатимемося йти в ногу з часом та досконально вивчати новітні технології у сфері будівництва та ремонту. Розпочнемо з будівельних матеріалів, а саме з фундаменту. Як і будь-що у цьому світі без хорошої основи довго не простоїть і не проіснує, так само і будинок який ви збираєтесь будувати повинен мати хороший фундамент. Для виготовлення суміші нам будуть потрібні: Вода, цемент, пісок, щебінь. Усі ці товари можна придбати у нашому інтернет магазині NovaBud.


Основні види фундаментів:


Фото 1 Фундамент Рядовий


Фундамент рядовий

Фото 2 Фундамент на стовпцях

Фундамент на стовпцях


Фото 3 Фундамент однорідний

Фундамент однорідний

Фото 4 Фундамент на палях

Фундамент на палях


Фото 5 Фундамент на плитах

Фундамент на плитах


Фото 6 Фундамент водяний

Фундамент водяний

Фото 7 Фундамент на гвинтах

Фундамент на гвинтах

 


Пропорції бетону для фундаменту.

 

   Якщо рахувати по 1 кілограму то цемент – 1 кг, пісок – 3 кг, гравій або щебінь – 4-5 кг. Щоб зробити бетон марки М300 чи М400 (самі розповсюдженні марки бетону)  потрібно води на половину менше чим сумарна вага всіх інших елементів. Наприклад, якщо сухої суміші у вас вийшло 8-9 кг, то води потрібно 4-5л. Якщо розчин виходить дуже густий, розбавляйте його водою. Краще притримуватись такої консистенції, щоб розчин можна було мішати лопатою, але при цьому прикладаючи зусилля. В мокрому піску також є волога, значить або потрібно його висушити, або ж відняти певну кількість води. Також варто перевірити пісок на чистоту, чим він чистіший там краще буде взаємодіяти в розчині. Щебінь або гравій потрібно використовувати мілкої фракції. І останнє, фундамент краще заливати в теплу пору року, оскільки при холодній погоді він може втрати свої властивості і ще вам доведеться потратити достатньо часу з підігрівом води та розчину. 


Чому зустрічаються тріщини у фундаменті.

 

   Найрозповсюдженіша проблема  фундаменту це нестабільне просідання. Нерівномірно просідаючи фундамент приносить найбільше клопотів своєму хазяїну. Візуально це може виражатись у вигляді тріщин різних форм у самому фундаменті так і на стінах будівлі. У самій конструкції та у фундаменті починають з’являтись тріщини, які при затягуванні їх ліквідації можуть призвести до дуже поганих наслідків. Щоб у вас не було цих проблем потрібно правильно підібрати глибину заливки, вчасно ставити дренажні системи, робити рівномірні навантаження на фундамент самим каркасом дому, консультуватись з майстрами при прибудові верхніх поверхів та основне - вибирати якісний матеріал в магазині novabud.lutsk.ua
 

Як усунути зношення або неправильне укладання фундаменту.


  Якщо було неправильно вибрано глибину заливки то у цьому випадку може допомогти обсипання землею периметр навколо фундаменту. При підйомі води із грунту дренажні системи або спеціальні сорти рослин є хорошими помічниками у вирішенні проблеми тріскання фундаменту. Хороший хазяїн заздалегідь попіклується про дренажні системи, тим більше закладе їх разом з фундаментом. В деяких випадках потрібен капітальний ремонт, наприклад перекладка фундаменту, або повна його заміна. Для цього в першу чергу необхідно розвантажити старий фундамент, та перенести вагу будинку на тимчасові опори. Потім можна без остраху ремонтувати чи перероблювати стару конструкцію.